KONTROLA VYSIELAČOV A ANTÉN S DRONOM

KONTROLA VYSIELAČOV A ANTÉN S DRONOM

Máte záujem? Napíšte nám na:

lietame@viziodron.sk

Kontroly pomocou dronov sa vyznačujú vyššou úrovňou bezpečnosti a efektivity.

S rozmachom bezpilotných leteckých zariadení (dronov) sa čoraz častejšie upúšťa od fyzickej (osobnej) inšpekcie zariadení umiestnených na neprístupných miestach.

Medzi takéto zariadenia patria aj veže osadené rôznymi typmi vysielačov a antén. Dron Vám môže pomôcť identifikovať potenciálne štrukturálne škody na zariadeniach alebo samotných konštrukciách veži.

Samotná inšpekcia je vykonávaná vzdialene, pomocou kamery s vysokým rozlíšením, ktorá je umiestnená na stabilizovanom závese dronu. Obraz z kamery môže inšpektor sledovať v reálnom čase, alebo si zvolí možnosť pozrieť si kamerový záznam inšpekcie vo vysokom rozlíšení (až 4K) z pohodlia a tepla kancelárie.

Voliteľne je možné vykonať inšpekciu aj s použitím termokamery, ktorá dokáže odhaliť aj skryté vady (vyznačujúce sa prehrievaním určitých komponentov).

Dronová inšpekcia má mnoho výhod, medzi ktoré patria najmä úspora času a s tým spojená efektivita práce. Už viac nie je nutné vykonávať inšpekcie fyzicky, šplhať sa na vysoké stožiare a zaisťovať si personál s drahými horolezeckými pracovnými certifikátmi.

Galéria