HĽADANIE, KONTROLA A ZÁCHRANA DIVÝCH ZVIERAT, SRNČIAT

HĽADANIE, KONTROLA A ZÁCHRANA DIVÝCH ZVIERAT, SRNČIAT

Máte záujem? Napíšte nám na:

lietame@viziodron.sk

Hľadanie mladých zvierat pomocou dronov, pomocou termografie.

Chránime potomstvo divej zveri pred istou smrťou zapríčinenou kosením.

  • Ponúkame detekciu zvierat v poliach pomocou najnovších multikoptérových technológií
  • Spoločnosť VizioDron spolieha na optické a termografické kamerové systémy s vysokým rozlíšením, aby presne lokalizovala tepelný podpis a potvrdila nález pomocou optického systému
  • V priebehu niekoľkých minút sa dá preletieť niekoľko hektárov poľa


Detekcia mladých zvierat v teréne termografiou

V období rozmnožovania (1. apríla až 15. júla) uhynie kvôli koseniu veľké množstvo zvierat . Tieto mladé divoké zvieratá sú postihnuté ako prvé. V prvých dňoch po narodení inštinktová reakcia divých zvierat je hľadanie ochrany vo vysokej tráve. To znamená istú smrť mladých zvierat pri jarnom kosení.

Aby kamerový systém na drone zachránil mladé zvieratá pred kosením , dokáže detekovať tepelný podpis mladých zvierat. Detekcia sa vykonáva pohodlne, početné hektáre poľa môžu byť skontrolované v priebehu niekoľkých minút a dokážeme tak pomerne rýchlo nájsť voľne žijúce zvieratá.

Pátranie po mladých zvieratách by sa malo uskutočniť v skorých ranných hodinách alebo v neskorých večerných hodinách . V týchto časových obdobiach je teplotný rozdiel medzi mladými zvieratami a prostredím veľmi vysoký. S vychádzajúcim slnkom sa teplotný rozdiel medzi zvieraťom a prostredím zmenšuje, takže zistiteľnosť klesá.


Ako môže VizioDron pomôcť pri záchrane divej zveri?

Radi vám pomôžeme pri hľadaní divej zvieri . S našim profesionálnym dronovým systémom a našimi optickými a termografickými kamerovými systémami s vysokým rozlíšením nezostane žiadne mladé zviera neobjavené. Vďaka výkonným batériám je možný letový čas medzi 25 a 30 minútami, v ktorom je možné prehľadať veľkú oblasť bez výmeny batérií .

Máte otázky týkajúce sa tejto témy? Neváhajte nás kontaktovať mailom: lietame@viziodron.sk alebo telefonicky na čísle +421 911 544 489.

Galéria